Online Etkinlik Katılımcıları İçin Networking ve Markalaşmayı Artırmak

18/12/2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Hızla yayılan online etkinlik ve fuar ekosistemleri, gelişmiş markalaşma fırsatlarının yolunu açtı.

Hızla yayılan online etkinlik ve fuar ekosistemleri, gelişmiş markalaşma fırsatlarının yolunu açtı. Etkinlik organizatörlerinden katılımcılara ve şimdi de katılımcı ve etkinlik pazarlamacılarına kadar herkes bu konuda ustalaşmış görünüyor.

Networking/markalaşma fırsatlarının yanında, nitelik yönünden öne geçmek – mekan veya stant kurmaya çalışmadan bir yerde oturmak, online etkinlikleri katılımcılar için daha çekici kılıyor.

Unutmamalı ki; sanal ekosistemler ayrıca çeşitliliğin gösterilmesi için kapıları açmaktadır. Dünyanın her bir tarafında bulunan katılımcılar, büyük küresel bir kitleyi çekerek ürünlerini/hizmetlerini tek bir online alanda sergileme fırsatı bulurlar.

Hala bir katılımcı olarak dijitalleşmeyi düşünmediyseniz, bunu düşünmeniz için işte birkaç neden:

 • Zaman ve diğer kaynaklardan tasarruf

Etkinliğe fiziksel olarak katılmanın bir yolu olmadığı için standınızı sadece online olarak kurarak büyük bir tasarruf yapmış olursunuz. Organizatörünüze online bir stant kurmak için ödeme yapmanız gerekse de sizi canlı afişler ve promosyon teminatları, seyahat ve işe gidip gelme gibi ek harcamalardan kurtaracaktır.

 • Daha çok katılımcı etkileşimi

Online etkinlikler size daha fazla katılımcı sağlar. Evet, doğru duydunuz! Online etkinlikler, ziyaretçilerin katılımcılar ve sponsorlarla etkileşime girmesini kolaylaştırır. Bir standı ziyaret etmek için sıra beklemek zorunda değilsiniz; bunun yerine katılımcılar ile birebir görüşme ayarlayabilirsiniz.

Ziyaretçiler ayrıca, katılımcı profillerini ziyaret edebilir ve yüz yüze bir etkinlik sırasında meydana gelmesi muhtemel herhangi bir engellemeye takılmadan sohbet edebilir.

 • Daha iyi teşhir ve veri alma

Online etkinlikler ile katılımcı stantları, fiziksel etkinliklere kıyasla daha uzun bir raf ömrüne sahiptir. Online bir etkinlik platformunda stantlar, etkinlik bittikten sonra bile canlı olabilir. Katılımcılar, stantları ziyaret edebilir ve malzemelere etkinlik sonrasında da erişebilir.

Bununla birlikte, online bir etkinlikte elde ettiğiniz veriler son derece gerçek ve güvenilirdir. Video tıklamalarından katılımcılar tarafından yapılan indirmelere kadar tüm aktiviteler, kategorik olarak gerçek zamanlı izlenerek kolayca ayırt edilebilir ve kolayca ölçülebilir.

Bunlar, online etkinlikleri keşfetmeye başlama nedenlerinin sadece birkaçıydı. Ürününüzü online etkinlik platformunda beyin fırtınası yapmaya ve sergilemeye karar verdiyseniz; ayrıca katılımcılar için daha neler olduğunu ve bir katılımcının hibrit etkinlik platformlarında markalaşmanın maksimum avantajlarından nasıl yararlanabileceğini de öğrenmelisiniz!

Focus on Event Online Etkinlik Platformundaki Katılımcı Merkezi

Hızla yayılan online etkinlik ve fuar ekosistemleri, gelişmiş markalaşma fırsatlarının yolunu açtı.

Online etkinliklerde katılımcı profilleri oluşturmanın birçok faydası vardır. Bu faydalar, doğru bir online ticaret fuarı platformu seçimi ile gerçeğe dönüştürebilir. Focus On Event hibrit etkinlik platformu, premium katılımcıların işini kolaylaştıran özellikler içeriri.

Bu özelliklerden bazıları şunlardır;

 • Katılımcı kontrol paneli

Katılımcı kontrol paneli, aslında katılımcıların profillerini kontrol etmeleri ve yönetmeleri için bir uzaktan kumandadır. Katılımcılar kontrol paneline eriştikten sonra, inanılmaz derecede ilgi çekici online stantlar veya online stantlar kurabilirler.

 • Katılımcı profil yöneticisi

Her özelliği barındıran bir katılımcı kontrol paneliyle katılımcılar, ziyaretçiler onları ziyaret ettiğinde ve görüntülediğinde profillerinin nasıl görüneceğine dair sıra dışı fırsatlar elde ediyor.

Bu özellik sayesinde katılımcılar:

 • Ekran resmini markalarına göre ayarlayabilir.
 • Devam eden etkinliğe statik veya video bannerlar ekleyebilir.
 • Ürün / hizmet açıklaması ekleyerek profillerini ilgi çekici hale getirebilir.
 • Tercih ettikleri e-broşürleri veya ürün literatürünü ekleyebilir.
 • Çeşitli sosyal medya platformlarına bağlantı ekleyerek, katılımcıların ve kitlenin ilgisini çekebilir.
 • Yukarıdakilerin tümüne özel CTA düğmeleri ekleyebilir.
 • Ekip yöneticisi

Katılımcılar, stantlarına istedikleri kadar takım arkadaşını ekleyerek, çok sayıda katılımcı ile etkileşimi en üst düzeye çıkarabilir. Profil yöneticisinin yanı sıra, izleyicilerden potansiyel müşteri adayları elde edilebilir; ürünler iyi bir şekilde pazarlanabilir ve katılımcılardan ürün ve hizmetlerin demosu alınabilir. Bunları sağlamak için satış yöneticileri, pazarlama yöneticileri veya operasyon yöneticileri eklenebilir.

Online Stant Alanında Marketing Materyalleri

Online stantlara dair en iyi şey, katılımcıların birlikte kullanabileceği geniş bir erişilebilirlik havuzudur.

Online stantlara dair en iyi şey, katılımcıların birlikte kullanabileceği geniş bir erişilebilirlik havuzudur. Katılımcıların mevcut ürün teminatlarını göstermesinin birçok ilginç yolu vardır.

Focus On Event online etkinlik platformu sayesinde katılımcılar, statik görüntü ve video tabanlı teminatlarını sergilemek için ayrı araçlar ve alan elde ederler. Bunun yanı sıra, ürün videolarına ve fotoğraflarına tıklanabilir bağlantılar ve özel CTA düğmeleri de ekleyebilirler.

 • Katılımcı etkileşimi

Online etkinliklerin ruhu, e-toplantı ve katılımcılarla etkileşim temelinde gelişmektedir. Katılımı ve izleyicilerin ilgisini artırmak için katılımcılar, diğer ziyaretçilerle toplantıları planlayabilecekleri çok verimli bir şekilde tasarlanmış networking alanına açık erişim elde ederler. Diğer bir avantaj da, ziyaretçilerin katılımcılarla birebir toplantı planlayabilmesidir.

 • Analitik ve Yatırım Getirisi (ROI)

Focus On Event hibrit etkinlik platformu ile organizatörler, katılımcıları bütün yatırımlarının buna değdiğine garanti edebilir. Sonunda online fuar standı kurmak, etkinlikten yatırım getirisi elde etmekle ilgilidir ve analitiğin rolü burada devreye girer.

Bu öne çıkan özellikle katılımcılar;

 • Profillerine erişen aktif katılımcıların sayısını ölçebilir.
 • Etkinlik sırasında gerçekleşen canlı sohbetin özetine erişebilir.
 • Ürün videolarını görüntüleyen katılımcıların sayısını belirleyebilir.
 • Profillerinden teminat/kartvizit indirmelerini ölçebilir.
 • Profillerindeki sıcak ve soğuk katılımcıların sayısına erişebilir.
 • Tüm istatistiği cihazlarına veya istenen müşteri ilişkileri yönetimine aktarabilir.

Sonuç olarak;

Online ticaret fuarları ve etkinlikler, iş hedeflerine dijital olarak ulaşmanın yollarını yeniden tanımlıyor. Sağlam bir online ekosistem ile katılımcılar ve sponsorlar artık iş ve pazarlama faaliyetlerini yürütmenin geleneksel yollarını beklemek zorunda değil. Artık katılımcılar, evlerinde oturup işlerini temsil etmek için sınırların ötesine geçebildiğine göre, bu boşa gitmemesi gereken bir fırsat değil mi? Bir de kendiniz görün! Hemen demo isteyin!

Etkinlik Sektörüyle ilgili en son güncellemeleri almak için abone olun.