Focus on Event Online Etkinlik Platformu Aracılığıyla Katılımcılarla Etkileşim Kurmanın 10 Etkin Yolu

07/12/2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Focus On Event (Foevent) online etkinlik platformu aracılığı ile etkinliklerinizde katılımcı etkileşimini artırabilirsiniz.

Online etkinliklerin yaşam kaynağı katılımcılardır! Focus On Event (Foevent) online etkinlik platformu aracılığı ile etkinliklerinizde katılımcı etkileşimini artırabilirsiniz. Online etkinlik planlarken iyi bir strateji oluşturduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca, online katılımcı sayısını nasıl arttıracağınızı düşünmelisiniz! Bu konuda fazla endişelenmeyin; sizin için etkili çözümlerimiz var!

İşte online etkinliklerde katılımcı etkileşimini artırmak için Focus on Event Online Etkinlik Platformunu kullanmanın pratik ve etkin 10 yolu…

1. Katılımcıların coşkusunu arttırmak için sanal müzik partisi düzenleyin

“Rooms” seçeneğiyle enerji seviyelerini yükseltmek için canlı bir müzik partisine veya bir DJ oturumuna ev sahipliği yapmak üzere programda bir yer ayırın. Canlı yayın sırasında, katılımcılardan farklı şarkı seçenekleri arasından seçim yapmalarını ve isimlerini duyurmalarını istemek için anket özelliğini kullanın. Diğer bir seçenek de, oturumun sohbet-chat özelliği veya etkinlik akışı yoluyla şarkı önerilerini ortaya çıkarmaktır.

  • İpucu: Katılımcılarınız için unutulmaz bir deneyim sağlamak için günün ortasında böyle bir oturum için yer açın veya kapanış töreninin bir parçası olarak ekleyin.

2. “Leaderboard” kullanarak katılımcılar arasında rekabet ruhu oluşturun

Online etkinlik platformu Focus on Event’in (Foevent) “Leaderboard” özelliği ile katılımcıları platforma bağlayın. Bir katılımcı profili görüntülediklerinde, bir toplantı isteği gönderdiklerinde veya kabul ettiklerinde “Event Feed” seçeneği ile bir gönderi oluşturduklarında, bir ankete katıldıklarında veya bir katılımcı ile sohbet ettiklerinde olduğu gibi, platformda yapılan her etkinlik için puan verin. En çok puanı toplayan 3 katılımcı kazanır ve Leaderboard’da gösterilir.

  • İpucu1: Katılımcıları motive etmek için ilk 3 pozisyonu teşvik edin ve ödülleri Liderler Panosundaki “Hediye Kutusu” simgesi aracılığıyla ilettiğinizden emin olun. Örneğin kazananlara hediye sepetleri gönderin veya onlara bir hediye çeki veya hatta ortağınızın veya sponsorlarınızın sunduğu bir hizmete ücretsiz yıllık abonelik gönderin.
  • İpucu2: Katılımcıları motive etmek için ilk 3’te olmalarını teşvik edin ve katılımcılara ödülleri Liderlik Tablosundaki “Hediye” simgesi aracılığıyla ilettiğinizden emin olun. Örneğin; kazananlara hediye sepetleri gönderin veya onlara bir Amazon hediye çeki, bir müzik etkinliğine e-bilet veya hatta ortağınızın veya sponsorlarınızın sunduğu bir hizmete ücretsiz yıllık abonelik gönderin.

3. Katılımcılar stant özelliği ile cazip teklif kodları ve indirimlerini göstersinler

Katılımcıları ve sponsorları, heyecan verici teklifler sunmak için sanal stantlarından yararlanmaya teşvik edin. Bunlar, CTA butonu ile açılan web sayfasında belirtilen teklif kodunu kullanarak katılımcılar tarafından kullanılabilir.

  • İpucu: Katılımcıların nereye gideceklerini bilmeleri için push bildirimleri, etkinlik akışı ve community bannerları aracılığıyla kuponlar sunan online stantları tanıtın!

4. Katılımcılara networking lounge özelliği ile fotoğraf çekilme fırsatı sunun

Online etkinlik platformu katılımcılarınızın dünyanın neresinde bulunduklarına bakılmaksızın, onlara networking lounge ve görüntülü arama özelliği aracılığıyla bir ekip ekran görüntüsünün parçası olma fırsatı verin. Ekran görüntüsünü etkinlik akışında ve sosyal medyada paylaşın, böylece katılımcıların hatıra olarak etkinliğin kişiselleştirilmiş bir anısına sahip olun.

5. Katılımcılara sanal sürpriz çantalar verin

Kuponları, fırsatları ve e-book gibi özel indirilebilir içerikleri sergilemek için katılımcı ve sponsor stant özelliklerini yeniden kullanın. Katılımcıların ilgilendikleri tekliflere kaydolmalarına izin verin. Bu, katılımcılarınızın değerini arttırmanın benzersiz bir yolu olsa da katılımcılar ve sponsorlar da nitelikli olası satışlar elde edecektir.

6. Çoktan seçmeli quizlerle katılımcıların dikkatlerini vermelerini sağlayın

Çoktan seçmeli sorular oluşturmak için platformun “Yarışma” özelliğini kullanarak katılımcı etkileşimini artırın. En hızlı şekilde en fazla doğru yanıt veren katılımcıların yarışmayı kazanmaları için bu quizlere zaman kısıtlaması koyun.

  • İpucu: Bunu organize etmenin bir yolu, katılımcılardan sorulara yanıt almak için farklı katılımcı stantlarını ziyaret etmelerini ve katılımcılar ile etkileşime girmelerini istemektir. Bu, görevi katılımcılar için daha eğlenceli hale getirecek ve aynı zamanda katılımcıların marka kotasını dolduracaktır.

7. Katılımcılar için kolay challenge-meydan okumalar düzenleyin

Katılımcıların özçekimler, resimler, videolar veya bir tür yazılı içerik göndermeleri için ve yarışmalara ev sahipliği yapmak için “Contests” özelliğini kullanın. Kazananları alınan beğeni sayısına göre veya en yaratıcı girişleri seçerek açıklayın.

  • İpucu: Katılımcılardan iş arkadaşlarının bir görüntüsünü veya etkinlik katılım durumlarını bir fotoğrafla ya da zafer kazandıkları veya başarısız oldukları bir meydan okumayı paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Benzer şekilde, araştırma özetlerini veya belirli bir konudaki görüşlerini gösteren bir makaleyi yüklemelerini isteyebilirsiniz.

8. En iyi yanıt yarışması düzenleyin

Focus on Event online etkinlik platformunda “Gamification” özelliği ile en iyi yanıt yarışmaları düzenleyerek etkinliğin oyunlarını artırın. Bunu gerçekleştirmenin bir yolu, bir görsel yayınlamak ve katılımcılardan görsel hakkında ilginç bir şey yazmalarını istemektir.

  • İpucu: Katılımcıların mevcut oturumlarda dikkatini dağıtmadan, bu tür yarışmalara katılmaları için özel bir zaman ayırdığınızdan emin olun.

9. Hareketli bannerların kullanım alanını genişletin

Focus on Event online etkinlik platformunun en tepesinde statik banner bulundurmak yerine, üçüncü parti oyunlarla entegre ederek tıklanabilir hale getirin. Bu tıklanabilir hareketli bannerlar, katılımcıları harici bir platforma, böyle bir web sitesine veya bir oyun mağazası uygulamasına yönlendirebilir.

10. Bir hazine avı düzenleyin

“Rooms” özelliği ile tüm katılımcıların katılabileceği sanal bir hazine avına yer açmak için programda yer ayırın. Katılımcıların tüm arayüzü eğlenceli bir şekilde keşfetmeye teşvik edilmesi için online etkinlik platformunda anahtar kelime ve resim ipuçları bırakın!

  • İpucu: Katılımcıların herhangi bir stres olmadan oynamaya devam edebilmesi için oyunun zorluk seviyesinin düşük tutulduğundan emin olun. Katılımcıların ilerlemesini daha da kolaylaştırmak için anlık bildirimler ve etkinlik akışı – event feed gönderileri yoluyla düzenli ipuçları bırakabilirsiniz.

Bu fikirlerin bir sonraki etkinliğiniz için işe yarayacağını düşünüyorsanız bunları nasıl uygulayabileceğinizi görmek için online etkinlik platformu Foevent demosu talep edin!

Etkinlik Sektörüyle ilgili en son güncellemeleri almak için abone olun.