Ekibinizin Asla Unutmayacağı Bir Online Parti Düzenlemek İçin 10 Fikir

17/12/2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Online parti kutlamanızı basit bir Zoom veya Skype görüşmesiyle de kısıtlamayın!

Yeni yıl geldi çattı! Ve pek “maceralı” geçmiş bu yılı ses duyuracak bir şekilde bitirmenin zamanı! Fakat bu yılki kutlamaları pas geçmeyi düşünüyorsanız, bir daha düşünün… Online parti tam size göre…

Sırf ekibiniz ayrı yerlerde çalışıyor ve sosyal birliktelikler kısıtlanıyor diye şirketinizin en sevdiği tatil gelenekleri yıllık programdan silinmemeli! Aklınızda bulunsun ki; şu dönem, ekibinizin moral desteğine en çok ihtiyaç duyduğu dönemdir. Bu tatil dönemini onların katkılarına olan teşekkürünüzü göstermek ve beraberliği kutlamak için değerlendirin!

Bununla birlikte, online parti kutlamanızı basit bir Zoom veya Skype görüşmesiyle de kısıtlamayın! Hatta öyle bir kutlama yapın ki koronavirüs veya ne olursa olsun onların yanında duracağınızı çalışanlarınıza gösterin.

İşte böyle bir durumda online parti için online etkinlik platformu yardımınıza koşacaktır. Eğer yeni yıl ve bayram gibi tatilleri ekibinizle birlikte kutlamayı düşünüyorsanız aşağıdaki 10 en iyi online parti fikri işinize çok yarayacak!

1. Dijital Konumu Belirleyin

Fiziksel bir mekan bulmayı ve rezerve etmeyi dert edeceğinize, iyi bir online etkinlik platformu seçin. Ekibinizdeki herkesin teknoloji meraklısı olmayacağı aklınızda olsun, kullanıcılara sorunsuz bir tecrübe sunacak bir platform seçmeye çalışın.

2. Etkinlik Temasını Daraltın

Tatil ruhunu iyi yansıtabilmek için partinize sanal bir tema seçin ve etkinliği her yönüyle ona göre düzenleyin. Etkinlik teknolojisi sağlayıcınızla sunabilecekleri platform görünümleri hakkında konuşun ve online parti etkinliğinize tam bir tatil görünümü verin.

Benzer şekilde, kutladığınız tatili vurgulamak için öğelerin bulunduğu her bir oturuma özelleştirilmiş ekranlar ekleyin. Örneğin; kar taneleri, yeni yıl temalı renkler ve kurabiyeler gibi… Bu, tatil havasına katkıda bulunacak ve çalışanları heyecanlandıracaktır.

3. Online Parti Programını Belirleyin

Online parti için tıpkı herhangi bir partide olduğu gibi her oturumu ve etkinliği gerçekten dikkatlice planlamanız gerekir; böylece işler karışmaz ve katılımcılar sanal yorgunluk yaşamaz. Her oturumu kısa tutun ve genel gündem uzunluğunu en aza indirin. Sıkıcı bir konferans gibi hissettiren bir ofis partisi olmasını istemezsiniz!

Sunum gibi öğeleri dahil edebilirsiniz:

 • Düzenleyen kişi tarafından tanıtım oturumu
 • Platform tanıtımı
 • CEO veya takım liderinin mesajı
 • Birden çok kanalda çalışan eşzamanlı oturumlar ve atölyeler
 • Yılın önemli anlarını içeren bir videoyu içeren online ödül gecesi
 • Tatil sezonuna ithafen kapanış konuşması

4. Kıyafet Kodu Belirleyin

Online parti etkinliğinden önce dijital bir anket gönderin ve etkinlik temasına uygun olarak parti için kostüm belirleyin. Herkeste bu etkinlik için özel olarak giyinmesini isteyin. Ortamı neşelendirmek için örneğin; “en çirkin kazağı giyen” yarışması düzenleyin. Hatta ekip üyelerinin etkinlikte takabilecekleri konsept şapkalar, renkli peruklar veya eğlenceli parti gözlükleri gibi bazı eğlenceli aksesuarlar ve takıları adreslerine gönderebilirsiniz.

5. Yiyecek-İçecekleri Planlayın

Hızlı paket servis hizmeti veren firmaları kullanarak yemek teslimatını önceden planlayın. Ayrıca, her bireye bir bütçe ayırabilir veya onlara bir akşam yemeği hediye kartı verebilirsiniz. Böylece kendi yemeklerini sipariş edebilir ve arkadaşları ve aileleriyle birlikte yiyebilirler. Benzer şekilde, partinin içecek yönünü de kapsayacak şekilde onlara içecekler ve kendin yap kokteyl veya kokteyl setleri gönderebilirsiniz.

6. Davetiyeler Gönderin

İnsan kaynakları departmanının ekipteki herkese dijital olarak gönderebileceği festival davetiyeleriyle heyecan yaratın. Davetiyeye; dijital topluluğa bağlantı, etkinlik zamanlaması, tarih, gündem, kıyafet kuralları ve aktiviteler gibi ilgili ayrıntılarla birlikte bir tatil mesajı ekleyin. Online parti için etkinlik öncesi; aksesuarlar, markalı ürünler (örneğin markalı bir kupa), kurabiye ve çikolata kutusu, kakao karışımı, meyvelerden oluşan bir sepet gönderebilirsiniz. Ekip üyeleriniz bu özel muameleyi kesinlikle çok sevecektir.

7. İnteraktif Online Oturumlar ve Workshoplar Düzenleyin

Çalışanlarınıza yeni bir beceriyi eğlenceli bir şekilde öğrenme fırsatı vererek hatırlayacakları bir anı verin. Bunun için ajanda sayfasına bir oturum ekleyebilir veya her workshopu ayrı bir odada düzenleyebilirsiniz.

 • Miksoloji oturumu

Ajandanızda bir miksoloji oturumuna yer verin. Bir uzmanı, özel kokteyller ve alkolsüz kokteyller oluşturmak için içeriden ipuçları paylaşmaya davet edin. Genellikle bu tür hizmetleri sunan uzmanlar, katılımcılara lezzetli atıştırmalıklarla birlikte miksoloji kitlerini de göndermekle yükümlüdür.

 • Mutfak oturumu

Miksoloji oturumuna benzer şekilde, çalışanlarınıza tatil sezonu için yeni bir tarif öğrenmek için en iyi şefler ve mutfak uzmanlarıyla canlı bir oturum yapma şansı verebilirsiniz. Ailelerine ve arkadaşlarına bir şeyler hazırlamak için “lezzetli” bir deneyim yaşayacaklardır.

 • El sanatları atölyesi

Online partiye, bir uzmanın çalışanlara belirli bir zanaatı nasıl yapacaklarını öğrettiği bir oturum ekleyebilirsiniz. Örneğin; yeni yıl ağaçları için bazı süs eşyaları yaratmak, süslemek veya tatil temalı origami yapmak gibi… Bunlar herkes için iyi hatıralar olarak kalacaktır. Diğer bir seçenek de, çalışanlara soğuk mevsimde atkı, bere vb. örmenin öğretildiği bir oturum eklemek olabilir. Bu ürünler daha sonra kuruluşun değerleri doğrultusunda şirketin desteklediği bir hayır kurumuna gönderilebilir.

 • Diğer oturumlar

Online parti için etkileşimli sihir gösterisi, sanal jonglörlük, komedi oturumu gibi çeşitli diğer etkileşimli oturumlara da ev sahipliği yapabilirsiniz. Eğlence faktörünü eklemek için, kısa bir çekiliş seansı yapabilirsiniz. Burada ev sahibi, çekilişin ilk üç kazananını canlı olarak seçmek için rastgele bir online isim oluşturucu kullanabilir.

8. Eğlenceli Takım Oluşturma Etkinlikleri Düzenleyin

Heyecan düzeyini yükseltmek için çeşitli oturumlar ve aktiviteler düzenleyin ve bunu yapmak için online platformun ajanda sayfasından, breakout odalarından, networking lounge alanından, online stanttan ve oyunlaştırma özelliklerinden yararlanın.

Yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Online hediye çekilişi

Online hediyeleşme, her zaman ofis tatili partisi kutlamalarının en önemli noktasıdır. Hediye vermek, tatil ruhunu canlı tutmanın en iyi yollarından biridir. Bu nedenle, yüz yüze görüşemeyeceğiniz için, iptal etmeyin. Rastgele bir isim oluşturucu kullanın ve herkese hediye verecekleri kişinin adını verin. Onları önceden iyi bilgilendirin, böylece hediyelerini göndermek için yeterli zamanları olur.

Ardından, herkese hediyelerini canlı olarak açma ve hediyeyi verenin kim olduğunu tahmin etme imkanı verin. Bunun için ekiplerinizi daha küçük gruplara ayıran sanal etkinlik platformunun ağ salonunu kullanın. Bunun yerine, çalışanların hediye alışverişinde bulundukları, online hediye takası düzenleyerek, bir değişiklik de ekleyebilirsiniz.

 • Tatil karaokesi

Ajandanıza bir karaoke oturumu ekleyin, böylece herkes etkinlik akışı aracılığıyla şarkı istekleri gönderebilir veya sohbet edebilir ve melodilere eşlik edebilir. Bunun için yetenekli profesyonel sanatçılarla anlaşmayı bile düşünebilirsiniz. Benzer şekilde, herkesi gruplara ayırabilir ve özel bir breakout odasında bir karaoke oturumu düzenleyebilirsiniz (herkese ekranda yer alma şansı verir).

 • Genel kültür yarışması

Bir genel kültür yarışması ayarlamak için yarışmalar özelliğini kullanın. Ünlü bir film veya kitapla ilgili sorular sorun. Başka bir yol da, el kaldırma seçeneği olan ve online zil gibi çalışan “breakout” odaları özelliğini kullanmaktır. Yani ilk el kaldırıp doğru cevabı veren kazanır. Alternatif olarak, bu işlevi online sessiz sinema ev sahipliği yapmak için kullanabilirsiniz; burada bir kişi popüler bir filmden bir sahneyi canlandırır ve diğerleri de el kaldırma veya sohbet yoluyla yanıtlarını tahmin edebilir ve gönderebilir.

 • Yarışmalar

Online etkinlik platformunun Gamification (oyunlaştırma) özelliğini kullanarak online partiye farklı türlerde yarışmalar da dahil edebilirsiniz. Herkese sınırlı bir zaman verilen ve ardından bunu platformda gösterdiği yarışmalardan oluşturmak iyi bir fikirdir. Bunu ilan edin; kazanan, alınan en yüksek oylara göre açıklanabilir. Onlara e-hediye kartları ve diğer ödüller sunabilirsiniz.

Bazı örnekler:

 • En iyi kıyafet – Ekip üyeleri online partide giydiklerinin bir selfie görüntüsünü paylaşabilir.
 • Nasıl kutluyorsunuz? – Herkes bu yılki tatillerini nasıl değerlendirdiklerine dair fotoğraflar paylaşabilir.
 • Hazine avı – Herkesin evinde bulması gereken şeylerin bir listesini paylaşın ve tüm bunların resmini doğru bir şekilde bulup ilk yükleyen kazanır!
 • Online kart yapımı yarışması – Herkese içindeki yaratıcı çocuğu canlandırma şansı verin.
 • Zencefilli ev yapımı yarışması – Zencefilli ev yapımı için gereken malzemeleri herkese postalayın ve ardından en iyi ürünü kimin yarattığını bulun.
 • Şekerli kurabiye süsleme yarışması – Yine malzemeleri kargo ile gönderirsiniz ve ekip üyeleri en iyi şekerli kurabiye setini kimin süslediğini görmek için yarışabilir.
 • Sıradaki en iyi şef kim? – Ekipte sanal bir pişirme partisi düzenleyin ve yemeğin sunulması gereken renk seçeneklerini (kırmızı ve yeşil gibi) sınırlayarak zorluk seviyesini artırın.
 • Yeni yıl ağacı süsleme yarışması – Yeni yıl ağacı için en iyi eserleri kimin yapabileceğini veya en iyi dekore edilmiş Yeni yıl ağacına kimin sahip olduğunu öğrenin.

9. Tatil Filmleri Maratonu

Birden fazla oturum parçasından birini, romantik komedilerden, klasiklere kadar bir dizi tatil filmini yayınlamaya ayırın. Çalışanlarınıza, online etkinlik platformunun grup chat özelliği ile evlerinin rahatlığında gerçek zamanlı tepkiler ve sohbetlerle film partisi deneyimi sağlayın.

10. Etkinlik Stantları Kurun

Tüm atölyeleri ve etkinlikleri organize bir şekilde sergilemek istiyorsanız, bunu yapmanın en etkin yolu, online katılımcı stantlarını etkinlik stantlarına dönüştürmektir. Her stant, kullanıcıyı platformdaki bir sayfaya veya belirli bir etkinliğin barındırıldığı harici bir siteye bağlayacak ve bunun yanı sıra etkinlik hakkında bilgi ve yönergelere sahip olabilir.

Dahili bağlantı için, belirli bir oturumun veya breakout odasının bağlantısını konumlandırabilirsiniz. Öte yandan, harici bağlantı için, harici bir sağlayıcı ile online bir fotoğraf standında sanal bir oyun şovunun web sitesi bağlantısını ekleyebilirsiniz.

Özetle;

Unutmayın! Çalışanlarınız için online parti deneyimi, kapsamlı planlamaya ve ayrıca etkinliği yapmayı seçtiğiniz online etkinlik platformuna bağlıdır. Online etkinlik platformunun her bir özelliğinden yararlanmanın ve çalışanlarınızın tamamen yeni bir şekilde yeni anılar oluşturmasına yardımcı olmanın en kreatif yollarını bulduğunuzdan emin olun. Bu dönem, ev sahipliği yaptığınız bir ofis partisinin en iyisini yapmanıza koronavirüsün engel olmasına izin vermeyin!

Ekibinizle online parti için bir online etkinlik platformu arıyorsanız hemen info@foevent.com adresine bir e-posta gönderin!

Etkinlik Sektörüyle ilgili en son güncellemeleri almak için abone olun.